7 Şubat 2011 Pazartesi

Aşk Tesadüfleri Sever Mi Hakikaten?Aşk tesadüfleri sever mi hakikaten? Yoksa biz tesadüflere inanıp aşık olmayı mı severiz?

Gerçekten mutlu aşk yok mudur?  Sevip de kavuşamayınca mı olur aşk? Aşk olması için, iki insanın ruhunun birbirine ait olması için illa birlikte olmaları gerekir mi? Kriter nedir burada? Kaç yıldönümü kutlamış olmak, kaç kavga etmiş olmak gerekir?

Bir ilişki ne zaman biter? Ne olduğunda, ya da ne olmadığında veda zamanı gelmiş demektir?

Hayatta her borç kapanır mı peki? Tüm borçlarımızı ödeyerek mi gideriz bu dünyadan? Tüm hesaplar kapandığında mı gelir gitme vakti? Hayatta geçirdiğimiz her gün, bilmediğimiz bir borcumuzu ödemeyi beklediğimiz günlerden biri mi?

Ya küs gidenlerle kalan hesaplar nasıl kapanır? Küs gönderenler kendini mi affedemez, küstüğünü mü? Söyleyemediklerinden pişman olma korkusu, sadece söylediklerinden pişman olmuş olanlarda mı vardır?

Hepimizin hayatta bir çerçevesi var mı? Parasal, fiziksel, yazgısal? O çerçeve kadar mı hayat resmimiz? Kendi çerçevemizi çizemez miyiz? Çerçevenin içine yerleştirdiklerimiz midir önemli olan? Kendi hayatınızın bir fotoğrafını çekip o çerçeveye koyacak olsanız, hangi anı olurdu hayatınızın? Geçmişten bir an mı o, yoksa meçhul bir gelecekten hayali bir kare mi?

Tamamen tesadüflerden mi ibaret hayat; yoksa başımıza gelen her şeyin bir sebebi var mı?
Bir şeylere şükretmek için de kahrolmak için de hep erken mi acaba?

“Aşk Tesadüfleri Sever” filmi, beni yukardakiler gibi pek çok soruyla başbaşa bıraktı.
Film hakkında yazabileceklerim bunlarla ibaret. Bu soruların bendeki yanıtlarını bulmak için uzun uzun kendimle hesaplaşmam gerekecek.

Ama izninizle, önce biraz daha ağlayacağım.

4 yorum:

 1. Mühim olan tesadüflerin aşkı sevmesi. :)

  YanıtlaSil
 2. Benim de aklımdaki sorular bunlar..
  "Yoksa biz tesadüflere inanıp aşık olmayı mı severiz?" bu çok düşündürücü..
  Sizin de dediğiniz gibi filmde başka fimlerden esintiler olmasına rağmen iyiydi. :)

  YanıtlaSil
 3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil